Güvenlik Önerileri

İnternet, doğası gereği sınırları geniş bir yapı üzerinde kurulduğu için sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riski taşır.

KAREL İletişim Hizmetleri A.Ş. bu riskleri asgari seviyede tutmak için teknolojinin imkân sağladığı bütün önlemleri almıştır.

Öneriler

Bilinçli bir internet kullanıcısı olarak aşağıda belirttiğimiz konularda bilgi sahibi olmanız, kendinize ait önlemleri almanız internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerinden daha güvenle yararlanmanızı sağlayacaktır.

 • Abonelik işlemlerinizi gerçekleştirmek için https://www.kareliletisim.com.tr adresini kullanın. İnternet tarayıcısının adres çubuğunda sertifika hatası olmamasına dikkat ediniz.
 • Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.
 • Kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan KAREL İletişim Hizmetleri A.Ş. sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz çerçeve sözleşme içerisinde yer almaktadır.
 • Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için hesap şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden +90 800 666 0 666 ücretsiz çağrı merkezimi numaramızı arayarak durum bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.
 • Bilgilerinizi cüzdanınızda ya da çantanızda yazılı olarak taşımayın. Mutlaka ezberleyin ve şifre bilgilerinin yazılı olduğu belgeleri başkalarının ulaşabilecekleri yerlerde saklamayın.
 • Giriş yaparken klavye ya da ekranı izleyen kişilerin varlığına dikkat edin.
 • KAREL İletişim Hizmetleri A.Ş.; hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez.
 • KAREL İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından telefon, sms, mail vb. kanallardan iletişim kurularak kart bilginiz hiçbir zaman talep edilmez.
 • Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi +90 800 666 0 666 ücretsiz çağrı merkezimi numaramızı arayarak bildirebilirsiniz.
 • Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 800 666 0 666 ücretsiz çağrı merkezimi numaramızı arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • https://www.kareliletisim.com.tr internet adresimizden ya da +90 800 666 0 666 numaralı çağrı merkezimiz dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.

USOM

Ülkemizin internet güvenliğine karşı ortaya çıkan tehditlerin belirlenmesi, azaltılması veya ortadan kaldırılmasına yönelik önlemlerin alınması için uluslararası düzeyde çalışmak üzere Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı bünyesinde Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM, TR-CERT) kurulmuştur.

Aşağıdaki linkleri takip ederek olası tehditlerin önüne geçebilirsiniz.